Koronatilanteen ja sen aiheuttaman poikkeustilan vuoksi lähikoulutukset jouduttiin aiemmin keväällä perumaan tai siirtämään myöhempään ajankohtaan. Nyt hallituksen uuden linjauksen mukaisesti kokoontumisten henkilömäärää nostetaan 1.6. alkaen maksimissaan 50 henkilöön. Tämä tarkoittaa sitä, että pystymme taas pitämään myös lähikoulutuksia ja niitä onkin avattu  kurssikalenteriimme kesän ja syksyn osalta useampia ympäri Suomen. Vaikka asiantuntijat uskovat koronan hiipuvan kesän aikana, pyrimme huomioimaan lähikoulutuksissamme edelleen koronaohjeistuksen hygienian ja turvavälien osalta. Lisäksi on toivottavaa, ettei koulutuksiin saavuttaisi sairaana. Lähikoulutusten lisäksi valikoimaamme jäävät myös verkkokoulutukset ja webinaarit eli asiakas voi valita mieluisimman suoritustavan kurssille.